5% Off
‹ Prev
Next ›
Brother TN-7600 Toner Cartridge High Yield Black TN7600
Currently out of Stock
- Works with Original
- Brother
- Laser Printer: DCP-8025D - HL-5050 - MFC-8420 - MFC-8820 - DCP-8025DN - HL-5040 - HL-5070N - MFC-8820D - DCP-8020 - HL-5030
- Brother
- High yield
- Laser toner cartridge
- Compatible with: DCP-8020, DCP-8025D, DCP-8025DN, HL-5030, HL-5040, HL-5050, HL-5070N, MFC-8420, MFC-8820, MFC-8820D
- Colour: Black
- Page yield: Up to 6,500
£108.87
RRP: £114.15
Inc. VAT £130.65
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 6500 pages |
| Country of origin | China |
| Width | 150 mm |
| Depth | 130 mm |
| Height | 360 mm |
| Weight | 834 g |
| Package weight | 1.16 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Products per pallet | 180 pc(s) |
| Pallet gross height | 15.8 cm |
| Pallet gross weight | 234 kg |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
For use with the HL-1850, HL-1870N,HL-5040, HL-5050, HL-5070, MFC-8820D, DCP-8020, DCP-8025D \r\n Yield = 6,500 A4 pages at 5% coverage per page.\r\n Easily installed, please refer to the owner's manual for these instructions.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.