‹ Prev
Next ›
Brother TN-325C Toner Cartridge High Yield Cyan TN325C
2 Stock Available
- Works with Original
- Brother
- DCP Laser: DCP-9055CDN - DCP-9270CDN - DCP-9055CDW
- Laser Printer: HL-4140CN - HL-4570CDW - MFC-9970CDW - MFC-9460CDN - DCP-9055CDN - DCP-9270CDN - HL-4150CDN - HL-4570CDWT - MFC-9465CDN
- MFC Laser: MFC-9970 - MFC-9970CDW - MFC-9460CDN - MFC-9465CDN
- HL: HL-4570CDWT - HL-4140CN - HL-4150CDN - HL-4570CDW
- Brother
- Prints 3,500 pages in accordance with ISO/IEC19798
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
£159.15
Inc. VAT £190.99
Product Details
General Information
| Colour | Cyan |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | DCP-9055CDN, DCP-9270CDN, HL-4140CN, HL-4150CDN, HL-4570CDW, HL-4570CDWT, MFC-9460CDN, MFC-9465CDN, MFC-9970CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 3500 pages |
| Country of origin | China |
| Width | 67 mm |
| Depth | 125 mm |
| Height | 340 mm |
| Weight | 537 g |
| Package weight | 960 g |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 135 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
With the Genuine Brother TN325C Cyan Toner Cartridge, you can enjoy fast print speeds, increased productivity and high impact graphics every time you print. Formulated in line with Brother’s high design specification, the TN325C cartridge can produce up to 3,500 vibrant, eye-catching pages.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.