‹ Prev
Next ›
Brother TN-320BK Toner Cartridge Black TN320BK
6 Stock Available
- Works with Original
- Brother
- HL: HL-4140CN - HL-4150CDN - HL-4570CDW - HL-4570CDWT
- Laser Printer: DCP-9270CDN - MFC-9460CDN - MFC-9465CDN - DCP-9055CDN - HL-4140CN - HL-4150CDN - HL-4570CDWT - MFC-9970CDW - HL-4570CDW
- MFC Laser: MFC-9465CDN - MFC-9970 - MFC-9970CDW - MFC-9460CDN
- DCP Laser: DCP-9055CDN - DCP-9055CDW - DCP-9270CDN
- Brother
- Prints 2,500 pages in accordance with ISO/IEC19798
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
£63.28
Inc. VAT £75.93
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | DCP-9055CDN, DCP-9270CDN, HL-4140CN, HL-4150CDN, HL-4570CDW, HL-4570CDWT, MFC-9460CDN,MFC-9465CDN, MFC-9970CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 2500 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | China |
| Width | 166 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 340 mm |
| Weight | 507 g |
| Package weight | 938 g |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.2 cm |
| Pallet gross weight | 142.6 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
With the Genuine Brother TN-320BK Black Toner Cartridge, you can enjoy fast print speeds, increased productivity and high impact graphics every time you print. Formulated in line with Brother’s high design specification, the TN-320BK cartridge can produce up to 2,500 vibrant, eye-catching pages.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.