‹ Prev
Next ›
Brother TN-2320 Toner Cartridge High Yield Black TN2320
90 Stock Available
- Works with Original
- Brother
- DCP Laser: DCP-L2540DN - DCP-L2560DW - DCP-L2520DW - DCP-L2500D
- HL: HL-L2360 - HL-L2340DW - HL-L2360DN - HL-L2360DW - HL-2300D - HL-L2365DW
- Laser Printer: DCP-L2520DW - HL-L2300D - HL-L2340DW - MFC-L2700CDN - MFC-L2740DW - DCP-L2540DN - DCP-L2560DW - HL-2340DW - MFC-L2700DN - MFC-L2700DNR - HL-L2360DN - HL-L2365DW - MFC-L2700DW - MFC-L2720DW - DCP-L2500D - HL-2360DN
- MFC Laser: MFC-L2740CW - MFC-L2740DW - MFC-L2700DN - MFC-L2700DW - MFC-L2720DW
- Brother
- Prints up to 2,600 pages in accordance with ISO/IEC 19752
- High quality genuine Brother high yield black toner cartridge TN-232
- Genuine Brother toner cartridges are rigorously tested to print perfectly every time saving you time and money
- Using this Brother TN-2320 original laser toner cartridge protects your printer warranty
- The TN-2320 high yield toner cartridge is ideal if you print high volumes and can reduce your printing costs
£71.60
Inc. VAT £85.92
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | HL-L2365DW, HL-L2360DN, HL-L2340DW, HL-L2300D, DCP-L2540DN, DCP-L2500D |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 2600 pages |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 110 mm |
| Depth | 172 mm |
| Height | 358 mm |
| Weight | 529 g |
| Package weight | 843 g |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Page yield footnote | ISO/IEC 19752 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Products per pallet | 126 pc(s) |
| Pallet gross height | 14.8 cm |
| Pallet gross weight | 118.8 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
Brother consider the environmental impact at every stage of your ink cartridge life cycle, reducing waste at landfill. All our hardware and toner cartridges are built to have as little impact on the environment as possible. Genuine Brother TN-2320 high yield Laser toner cartridge - worth it every time.