‹ Prev
Next ›
Brother TN-2010 Toner Cartridge Black TN2010
18 Stock Available
- Works with Original
- Brother
- DCP Laser: DCP-7057 - DCP-7055W - DCP-7055
- Laser Printer: DCP-7055 - DCP-7055W - HL-2135W - HL-2130 - HL-2132
- HL: HL-2135W - HL-2132 - HL-2130
- Brother
- Prints 1,000 pages in accordance with ISO/IEC 19752.
- High quality genuine Brother cartridge.
- Prevents waste to save you paper, time and money.
£39.68
Inc. VAT £47.61
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | DCP-7055, DCP-7055W, DCP-7057, DCP-7057E, HL-2130, HL-2132, HL-2135W |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 1000 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Product colour | Black, Orange |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 113 mm |
| Depth | 199 mm |
| Height | 365 mm |
| Weight | 435 g |
| Package weight | 945 g |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Products per pallet | 126 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.7 cm |
| Pallet gross weight | 134.9 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Approximate page yield (A4, black & white, ISO/IEC 19752) | 1000 pages |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
You can count on the Brother TN2010 when it comes to speed and reliability. Choose the dependable TN2010 toner to guarantee your prints are delivered quickly and in perfect clarity, from the first, to the last time you print.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.