‹ Prev
Next ›
Brother PC-75 Thermal Transfer Ink Ribbon Black PC75
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Works with Original
- Brother
- Fax: FAX-T106 - FAX-T74 - FAX-T78 - FAX-T94 - FAX-T104 - FAX-T76
- Thermal Printer: Fax-T104 - Fax-T106
- Brother
- Inkfilm cartridge to fit FAX-T104/106 - 144 copies
£25.75
Inc. VAT £30.89
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Fax cartridge + ribbon |
| Page yield | 144 pages |
| Printing colours | Black |
| Compatibility | FAX-T102 / FAX-T104 / FAX-T106 |
| Print technology | Thermal transfer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 116 mm |
| Depth | 510 mm |
| Height | 253 mm |
| Weight | 202 g |
| Package weight | 275 g |
| Package type | Box |
| Products per pallet | 750 pc(s) |
| Pallet gross height | 14.8 cm |
| Pallet gross weight | 250.5 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 75 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 15 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Country of origin | Malaysia |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Accessories |
Description
Brother original supplies maintain top quality results & offer great value for money.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.