‹ Prev
Next ›
Brother PC-304RF Thermal Transfer Ink Ribbon (Pack of 2) PC72RF
53 Stock Available
- Works with Original
- Brother
- Fax: FAX-T104 - FAX-T106 - FAX-T74 - FAX-T76 - FAX-T96 - FAX-T78 - FAX-T94
- Thermal Printer: Fax-T102 - Fax-T78 - Fax-T94 - Fax-T76 - Fax-T106 - Fax-T84 - Fax-T96 - Fax-T104 - Fax-T74 - Fax-T86 - Fax-T98
- Brother
- Pack of 2 inkfilm refills to fit FAX-T104/106/74/76/78/84/86/94/96/98 - 144 copies
£30.34
Inc. VAT £36.40
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Fax ribbon |
| Page yield | 144 pages |
| Printing colours | Black |
| Compatibility | FAXT72 / FAXT74 / FAXT76 / FAXT78 / FAXT7 Plus / FAXT92 / FAXT94 / FAXT96 / FAXT98 / FAXT102 / FAXT104 / FAXT106 |
| Print technology | Thermal transfer |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Width | 60 mm |
| Depth | 60 mm |
| Height | 227 mm |
| Weight | 405 g |
| Package weight | 413 g |
| Package type | Box |
| Products per pallet | 1620 pc(s) |
| Pallet gross height | 15.9 cm |
| Pallet gross weight | 714.3 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 270 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 45 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Country of origin | Japan |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Accessories |
Description
Brother original supplies maintain top quality results & offer great value for money.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.