‹ Prev
Next ›
Brother PC-74RF Thermal Transfer Ink Ribbon (Pack of 4) PC74RF
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Works with Original
- Brother
- Fax: FAX-T106 - FAX-T74 - FAX-T78 - FAX-T94 - FAX-T104 - FAX-T76 - FAX-T96
- Thermal Printer: Fax-T102 - Fax-T104 - Fax-T74 - Fax-T84 - Fax-T94 - Fax-T98 - Fax-T76 - Fax-T96 - Fax-T86 - Fax-T106 - Fax-T78
- Brother
- Pack of 4 inkfilm refills to fit FAX-T104/106/74/76/78/84/86/94/96/98 - 144 copies
£53.03
Inc. VAT £63.64
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Fax ribbon |
| Page yield | 144 pages |
| Printing colours | Black |
| Compatibility | FAXT72 / FAXT74 / FAXT76 / FAXT78 / FAXT7 Plus / FAXT92 / FAXT94 / FAXT96 / FAXT98 / FAXT102 / FAXT104 / FAXT106 |
| Print technology | Thermal transfer |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Width | 63 mm |
| Depth | 117 mm |
| Height | 222 mm |
| Weight | 559 g |
| Package weight | 783 g |
| Package type | Box |
| Products per pallet | 810 pc(s) |
| Pallet gross height | 15.9 cm |
| Pallet gross weight | 690.3 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 270 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 45 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Country of origin | Japan |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Accessories |
Description
Brother original supplies maintain top quality results & offer great value for money.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.