‹ Prev
Next ›
Brother PC-204RF Thermal Transfer Ribbon Refill Black (Pack of 4) PC204RF
Currently out of Stock
- Works with Original
- Brother
- Fax: FAX-1020e
- Thermal Printer: Fax-1020 - Fax-1030+ - Fax-1030E - Fax-1020+ - Fax-1020E - Fax-1020P
- Brother
- Pack of 4 inkfilm ribbon refills to fit FAX1020/1030 - 400 copies per refill
£110.26
Inc. VAT £132.31
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Fax ribbon |
| Page yield | 420 pages |
| Printing colours | Black |
| Compatibility | Brother MFC-1770, MFC-1780, MFC-1870MC, MFC-1970MC, IntelliFax-1170, IntelliFax-1270, IntelliFax-1270e, IntelliFax-1570MC, IntelliFax-1575MC |
| Print technology | Thermal transfer |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Width | 90 mm |
| Depth | 148 mm |
| Height | 230 mm |
| Weight | 1.52 kg |
| Package weight | 1.63 kg |
| Package type | Box |
| Products per pallet | 162 pc(s) |
| Pallet gross height | 9.15 cm |
| Pallet gross weight | 325.8 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 18 pc(s) |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Country of origin | Japan |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Accessories |
Description
Brother original supplies maintain top quality results & offer great value for money.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.