‹ Prev
Next ›
Brother PC202 Refill Twin Pack
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Works with Original
- Brother
- Thermal Printer: Fax-1020+ - Fax-1030+ - Fax-1030 - Fax-1030E - Fax-1020 - Fax-1020E - Fax-1020P
- Brother
- Pack of 2 inkfilm ribbon refills to fit FAX1020/1030 - 400 copies per refill
- StockCode: BA05406
£71.06
Inc. VAT £85.27
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Fax ribbon |
| Page yield | 420 pages |
| Compatibility | Brother FAX-1010, FAX-1020, FAX-1030, FAX-1020e, FAX-1030e, FAX-1020Plus, FAX-1030Plus |
| Print technology | Thermal transfer |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Width | 50 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 225 mm |
| Weight | 771 g |
| Package weight | 848 g |
| Package type | Box |
| Products per pallet | 324 pc(s) |
| Pallet gross height | 8.85 cm |
| Pallet gross weight | 330.1 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 18 pc(s) |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Country of origin | Japan |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Accessories |
Description
Brother original supplies maintain top quality results & offer great value for money.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.