‹ Prev
Next ›
Brother TN-325M Toner Cartridge High Yield Magenta TN325M
4 Stock Available
- Works with Original
- Brother
- DCP Laser: DCP-9055CDW - DCP-9270CDN - DCP-9055CDN
- Laser Printer: HL-4140CN - HL-4570CDW - MFC-9970CDW - DCP-9055CDN - HL-4150CDN - MFC-9460CDN - DCP-9270CDN - HL-4570CDWT - MFC-9465CDN
- MFC Laser: MFC-9465CDN - MFC-9970 - MFC-9970CDW - MFC-9460CDN
- HL: HL-4140CN - HL-4570CDW - HL-4570CDWT - HL-4150CDN
- Brother
- Prints 3,500 pages in accordance with ISO/IEC19798
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
£149.92
Inc. VAT £179.90
Product Details
General Information
| Colour | Magenta |
| Type | Original |
| Printing colours | Magenta |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | DCP-9055CDN, DCP-9270CDN, HL-4140CN, HL-4150CDN, HL-4570CDW, HL-4570CDWT, MFC-9460CDN, MFC-9465CDN, MFC-9970CDWb |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 3500 pages |
| Country of origin | China |
| Width | 166 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 340 mm |
| Weight | 556 g |
| Package weight | 950 g |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 146.5 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
Designed to work in harmony with your Brother printer, the Genuine Brother TN-325M Toner Cartridge in Magenta can save you money, whilst ensuring the delivery of quality monochrome documents time after time.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.