‹ Prev
Next ›
Brother LC125XLY Inkjet Cartridge High Yield Yellow LC125XLY
6 Stock Available
- Works with Original
- Brother
- Inkjet Printer: MFC-J4710DW - MFC-J6945DW - MFC-J4510DW - MFC-J4610DW - MFC-J4410DW - DCP-J4110DW
- MFC Inkjet: MFC-J4610DW - MFC-J6520DW - MFC-J4410DW - MFC-J4510DW - MFC-J6920DW - MFC-J4710DW - MFC-J6720DW
- DCP Inkjet: DCP-J4110DW
- Brother
- Prints 1,200 pages in accordance with ISO/IEC 24711
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
- Using this Brother LC125XLY original high yield ink cartridge protects your printer warranty
- The LC125XL range of ink cartridges are available as a more economical value pack, reducing your cost per page even further
£20.07
Inc. VAT £24.08
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | MFC-J6520DW MFC-J6720DW MFC-J6920DW DCP-J4110DW MFC-J4410DW MFC-J4510DW MFCJ4710DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 1200 pages |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 25 mm |
| Depth | 91 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 41 g |
| Package weight | 74 g |
| Pallet gross height | 15 cm |
| Products per pallet | 3000 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 234 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Designed to ensure you always get high-quality colour printing, this genuine LC125XLY ink cartridge in yellow is the perfect match for your Brother printer. And, because it’s a high yield cartridge, the LC125XLY lasts longer – but without compromising on quality.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.