‹ Prev
Next ›
Brother LC123BK Inkjet Cartridge Black LC123BK
14 Stock Available
- Works with Original
- Brother
- DCP Inkjet: DCP-J752DW - DCP-J4110DW - DCP-J152W - DCP-J132W - DCP-J172W - DCP-J552DW
- Inkjet Printer: DCP-J4110DW - DCP-J552DW - DCP-J152W - MFC-J4510DW - MFC-J4610DW - MFC-J6920DW - MFC-J870DW - DCP-J132W - MFC-J4410DW - MFC-J470DW - MFC-J4710DW - DCP-J752DW - MFC-J650DW - MFC-J6520DW - MFC-J6720DW - MFC-J6945DW
- MFC Inkjet: MFC-J245 - MFC-J4410DW - MFC-J470DW - MFC-J6520DW - MFC-J6720DW - MFC-J4510DW - MFC-J4610DW - MFC-J4710DW - MFC-J6920DW - MFC-J870DW
- Brother
- Black inkjet cartridge
- compatible with DCP-J4110DW MFC-J4410DW MFC-J4510DW MFC-J4610DW MFC-J4710DW
- MFC-J6000 series
- 600 page yield
£22.80
Inc. VAT £27.36
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | MFC-J4610 DW, MFC-J4410 DW, MFC-J4510 DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black ink page yield | 600 pages |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 25 mm |
| Depth | 90 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 47 g |
| Package weight | 80 g |
| Pallet gross height | 14.5 cm |
| Products per pallet | 3000 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 249.6 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Brother consider the environmental impact at every stage of your ink cartridge life cycle, reducing waste at landfill. All our hardware and ink cartridges are built to have as little impact on the environment as possible. \n\nGenuine Brother LC123BK ink cartridge - worth it every time.