Brother LC123 Inkjet Cartridge CMY Multipack LC123RBWBP
Product Code: BA56319
Product Unit: Each
Currently out of Stock
  • Works with Original
    • Brother
  • Cyan
  • Magenta & Yellow cartridge
  • MFC-J6000 series
Product Details
General Information
Colour Cyan, Magenta and Yellow
Type Original
Printing colours Cyan, Magenta, Yellow
Brand compatibility Brother
Supply type Multi pack
Compatibility - MFC-J4510DW
Quantity per pack 3 pc(s)
Colour ink page yield 600 pages
Colour ink type Pigment-based ink
Print technology Inkjet printing
Colour ink cartridges quantity 3
Ink type Pigment-based ink
Country of origin Philippines
Width 68 mm
Depth 123 mm
Height 179 mm
Weight 132 g
Package weight 192 g
Package type Blister
Pallet gross height 16.5 cm
Products per pallet 992 pc(s)
Master (outer) cases per pallet 248 pc(s)
Layers per pallet 8 pc(s)
Master (outer) cases per pallet layer 31 pc(s)
Pallet gross weight 183.7 kg
Harmonized System (HS) code 84439990
Pallet type 1200 x 1000 mm