Brother LC123 Inkjet Cartridge CMY Multipack LC123RBWBP
Currently out of Stock
- Works with Original
- Brother
- Brother
- Cyan
- Magenta & Yellow cartridge
- MFC-J6000 series
Product Details
General Information
| Colour | Cyan, Magenta and Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Multi pack |
| Compatibility | - MFC-J4510DW |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Colour ink page yield | 600 pages |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 68 mm |
| Depth | 123 mm |
| Height | 179 mm |
| Weight | 132 g |
| Package weight | 192 g |
| Package type | Blister |
| Pallet gross height | 16.5 cm |
| Products per pallet | 992 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 248 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 31 pc(s) |
| Pallet gross weight | 183.7 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |