‹ Prev
Next ›
Brother LC123 Inkjet Cartridge CMY Multipack LC123RBWBP
Currently out of Stock
- Works with Original
- Brother
- DCP Inkjet: DCP-J152W - DCP-J4110DW - DCP-J552DW - DCP-J752DW - DCP-J132W
- Inkjet Printer: DCP-J132W - DCP-J152W - DCP-J552DW - MFC-J4610DW - MFC-J6920DW - MFC-J870DW - DCP-J4110DW - DCP-J752DW - MFC-J470DW - MFC-J650DW - MFC-J6520DW - MFC-J6720DW - MFC-J4510DW - MFC-J4710DW - MFC-J6945DW - MFC-J4410DW
- MFC Inkjet: MFC-J6520DW - MFC-J4610DW - MFC-J6920DW - MFC-J870DW - MFC-J4410DW - MFC-J4510DW - MFC-J470DW - MFC-J4710DW - MFC-J6720DW
- Brother
- Cyan
- Magenta & Yellow cartridge
- compatible with DCP-J4110DW MFC-J4410DW MFC-J4510DW MFC-J4610DW MFC-J4710DW
- MFC-J6000 series
£43.22
Inc. VAT £51.86
Product Details
General Information
| Colour | Cyan, Magenta and Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Multi pack |
| Compatibility | - MFC-J4510DW |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Colour ink page yield | 600 pages |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 68 mm |
| Depth | 123 mm |
| Height | 179 mm |
| Weight | 132 g |
| Package weight | 192 g |
| Package type | Blister |
| Pallet gross height | 16.5 cm |
| Products per pallet | 992 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 248 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 31 pc(s) |
| Pallet gross weight | 183.7 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Ensure that replacing your genuine Brother ink cartridges is as hassle-free and affordable as possible by purchasing this LC123RBWBP Rainbow Blister Pack. The pack contains Cyan, Yellow and Magenta cartridges, all designed to help you get the best from your Brother printer.