‹ Prev
Next ›
Brother DR-320CL Drum Unit DR320CL
Currently out of Stock
- Works with Original
- Brother
- DCP Laser: DCP-9055CDW - DCP-9055CDN - DCP-9270CDN
- HL: HL-4140CN - HL-4570CDW - HL-4150CDN - HL-4570CDWT
- Laser Printer: DCP-9270CDN - HL-4150CDN - MFC-9465CDN - DCP-9055CDN - HL-4140CN - HL-4570CDW - MFC-9460CDN - MFC-9970CDW - HL-4570CDWT
- MFC Laser: MFC-9465CDN - MFC-9460CDN - MFC-9970CDW - MFC-9970
- Brother
- Delivers 25,000 pages (at one page per job)
- High quality genuine Brother drum
- Prevents waste to save you paper, time and money
£177.29
Inc. VAT £212.75
Product Details
General Information
| Compatible Or Original | Original |
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Multipack | No |
| Compatibility | Brother DCP-9055CDN / DCP-9270CDN / HL-4140CN / HL-4150CDN / HL-4570CDW / HL-4570CDWT / MFC-9460CDN / MFC-9465CDN / MFC-9970CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Page yield | 25000 pages |
| Print technology | Laser printing |
| Product colour | Black, Green, Orange |
| Country of origin | China |
| Width | 420 mm |
| Depth | 220 mm |
| Height | 445 mm |
| Weight | 1.67 kg |
| Package weight | 2.54 kg |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross height | 17.2 cm |
| Pallet gross weight | 95.3 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 28 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Products per pallet | 28 pc(s) |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Drum |
Description
Keep your office laser printer performing just as it should and ensure your printouts remain the best-possible quality with this genuine Brother DR-320CL Drum Unit Pack. The DR-320CL is simple to install, reliable and long-lasting, ensuring that print problems won’t slow you down.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.