Product Details
General Information
| Colour | White |
| Labels Per Sheet | 6 per Sheet |
| Adhesive Type | Permanent |
| For Inkjet Printers | Yes |
| For Laser Printers | No |
| For Copiers | No |
| Form | A4 Sheets |
| Country of Origin | UK |
| Dimensions | 220x20x310mm |
| Label Size | 99.1x93.1mm |
| Manufacturer | Avery UK |
| Material | Paper |
| Weight | 1.15kg |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Large Labels |
Description
For use with inkjet printers, these Avery parcel labels feature QuickDry technology for smudge free printing. Each white label measures 99.1 x 93.1mm. This pack contains 100 A4 sheets, with 6 labels per sheet (600 labels in total).
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.