‹ Prev
Next ›
Avery 444BLK Original Jumbo Magazine Rack; 100 x 323 x 253 mm
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Jumbo is an extra spacious rack for greater volumes of material
- Strong racks that follow Original’s retro zigzag design.
- Will hold magazines, catalogues and brochures without tipping over.
- Dipped front allows for visibility of contents and easy document retrieval.
- StockCode: MY444BK
| Size | Price | Qty | |
|---|---|---|---|
| Pack of 6 | £26.50 |
|
|
| Individual Items | £13.32 |
|
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Product colour | Black, Black, Black, Black, Black, Black |
| Width | 250 mm |
| Spine width | 10 cm |
| Length | 320 mm |
| Package width | 250 mm |
| Package depth | 325 mm |
| Package height | 100 mm |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Book Racks |
Description
When you want to make an untidy desk a thing of the past, why not get organised with the range of Avery Original desk accessories. These strong, durable, jumbo sized magazine racks were first designed nearly 40 years ago and are built to last. Their style and colours fit well in the most executive of offices. The magazine rack comes in black, high impact plastic and will hold magazines, catalogue and brochures without tipping over.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.