‹ Prev
Next ›
GBC Gloss Laminating Pouches, A5, 2x125 (Pack of 100)
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Lamination protect your documents from dirt, liquid and moisture, standard rigidity
- Glossy finish for enhanced colour
- Rounded edges pouches for effective sealing and a clean, attractive finish
- Pack of 100 pouches
- 154x216mm (A5)
- StockCode: GB22086
£63.00
Inc. VAT £75.60
Product Details
General Information
| Size | A5 |
| Surface finish | Glossy |
| Product colour | Transparent |
| Format | A5 |
| Width | 218 mm |
| Depth | 54 mm |
| Height | 0.25 mm |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Cover thickness | 125 µm |
Product Information
| Brand | N/S |
| Type | Laminating Pouch |
Description
A convenient, everyday solution to protect and enhance valuable presentation pages, reference lists, product sheets, notices etc. 125 micron gloss. A5 format. Pack size:100.